SVEICIENS DARBA SVĒTKOS!

1. maijs — Darba svētki un Latvijas Republikas Satversmes sapulces sasaukšanas diena
Svētki darbam un darba cilvēkam

*Latvijas valstij šī diena ir īpaši nozīmīga, jo tiek svinēti divkārši, savstarpēji saistīti svētki — tieši 1. maijā pirmoreiz tika sasaukta Latvijas Republikas Satversmes sapulce, kas izstrādāja un 1922. gadā pieņēma valsts pamatlikumu — Satversmi, kura nosaka katra mūsu valsts iedzīvotāja demokrātiskās tiesības — tiesības uz izglītību, veselības aprūpi, darbu utt. 1. maijā Latvijā tiek atzīmēti arī Darba svētki. Gan pasaulē, gan mūsu valstī šos svētkus svin jau vairāk nekā simt gadu un to aktualitāte ir neapstrīdama joprojām.

Bieži vien tiek jautāts — kāpēc mums ir vajadzīgs 1. maijs kā Darba svētki, tie taču ir sabrukušās padomijas svētki… Patiesībā tā nemaz nav. Pasaulē 1. maijs tiek uzskatīts par dienu, kurā jau izsenis arodbiedrības un strādājošie mītiņu un demonstrāciju veidā pievērš valdības un visas sabiedrības uzmanību strādājošo problēmām.

Protams, mūsdienās jautājums par astoņu stundu darbadienas ieviešanu vairs nav aktuāls, taču risinājumu prasa daudzas citas problēmas — strādājošo netaisnīgi zemais atalgojums, pieaugošais bezdarbs, zemais iedzīvotāju dzīves līmenis, nepietiekamās sociālās garantijas, demokrātijas neievērošana darba attiecībās u.c.*
P.S. Citāts no kāda raksta,bet aktuāls.

DARBA RŪĶIEM PATĪKAMU DIENU! TIEM,KURI BRĪVDIENĀ – SAULAINU ATPŪTU!

Jums varētu patikt arī...